Blog

Neden Erkekler Korse ihtiyacı Duyar?

Hemen hemen her erkek genç yaşlarında karın ve göbek kaslarının güçlü olması nedeniyle göbek bağlama sorunu yaşamaz.Fakat yaş ilerledikçe karın kaslarının gevşemesi ve o bölgelerde yağ oluşumu başlar.Karnın iç hacmi bu yolla genişlemeye tabir caizse mevzi kazanmaya başlar.Bu durum eğer önlem alınmazsa( spor yapmak ,diyet yapmak v.b) erkeklerin başbelası Göbek ,artık büyümeye başlayarak hem sindirim sistemini,hem omurga yapısını,hem kalp sağlığını hemde moralleri etkiler. Neden Korse Kullanmalıyız?

Yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden dolayı karın kaslarının yapması gereken baskının giyilen atlet yoluyla yapılması sağlanacaktır.Tabiiki spor yapılmalı, tabiî ki yiyeceklere dikkat edilmelidir.Fakat destekleyici olarak ta biçimlendirici atlet faydalı olacaktır.

Mideye yapılan baskı ise hem acıkmayı geciktirmekte hemde yamak yerken çabuk doyma sağlamaktadır.Genişleyen miğe daha çok yemek yeme isteği uyandırır.Doyma noktası da buna bağlı olarak aşırı yemek yemeyi tetikleyebilir.Gianty atlet giyildiğinde hem çamaşır görevi görmekte hemde mideye etki etmektedir.

İnsanlarda omurga sağlığı aslında göz ardı edilmekte, oturma bozukluklar hatta duruş bozuklukları omurganın zamanla eğilmesine ve sinir sıkışmalarına hatta bel fıtıklarına sebep olmaktadır.Bunun sonucuda bel ağrıları günlük yaşantınızı çekilmez hale getirmektedir.Korse kullanımı omurgaya ilave destek oluşturup sizleri hem dik durmaya hemde otururken dik oturmaya teşvik eder. Zamanla da bu artık alışkanlık haline dönüşür.

Gianty atlet korse ile vücudunuzda kan dolaşımı hızlanacağı için kalp sağlığı açısındanda faydalar görülebilir.Öncelikle kendinizi iyi hissettirecek ve özgüveninizide artıracaktır.Giyemediğiniz pantolonları,gömlekleri giyebilmeye başladığınızda hatta kemerinizde bir yada iki delik daha kısalma olduğunda oluşacak özgüven , sizi spor ve diyet için daha da cesaretlendirecektir.